izmir implant

İzmir İmplant Tedavisi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İmplant yerleştirme ameliyatı, özellikle ön planlamanın önceden yapılması durumunda, nispeten küçük bir prosedürdür. Bu genellikle radyografik (x-ray) muayene, sık sık BT taraması ve sıklıkla hassas bir cerrahi kılavuz kullanılarak yapılır. Bu, implantların dişleri desteklemek için kemiğe yerleştirilecekleri yerde, yeni değiştirme dişlerinin içine yerleştirileceği oklüzyonun (ısırık) ve kemik miktarının ve kalitesinin ekleneceği miktarını belirlemenize izin verir.

https://mynova.org/

İmplantlar ne kadar kullanılır?

İmplantlar, doğru yöntemle, doğru hastaya uzman bir hekim tarafından uygulandığında, ömür boyu kullanılabilir. Hastanın ağız ve diş sağlığına verdiği titizlik de bu konuda etkilidir.

Diş implantı nasıl yerleştirilir?

İmplantın yerleştirilme işlemi, uygun anestezi yöntemleri ile oldukça konforlu şekilde tamamlanır. İşlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı duyulmaz. İmplant takılmasından sonra ağrı olabilir ancak bu aşamada hekimin reçete ettiği ağrı kesicilerle bu ağrı engellenebilir.

İmplantların başarısız olma sebepleri nelerdir?

Kötü huylu oral hijyen, bazı implantların başarısız olmasının büyük bir nedenidir. Diş ipi ve fikstürlerin etrafında günde en az iki kez fırça yapılması önemlidir. Diş hekimleriniz size, yeni implantlarınıza nasıl bakılacağı konusunda size özel talimatlar verecektir. Diş etlerinin sağlıklı olarak kalmasını sağlamak için yılda dört defaya mahsus ek temizlik gerekebilir.

izmir implant

https://mynova.org/izmir-implant/

izmir implant